Hakkımızda

Eğitimle ilgili yeni yaklaşımlar; eğitimi, öğrencinin okulda geçirdiği zamanla sınırlı saymamakta, öğrencinin okulda ve okul dışında geçirdiği zamanı ve ortamlarda sürdürülebilen etkinliklerin tümünü kapsayan bir süreç olarak tanımlamaktadır. Özel öğrenci yurtlarında verilen hizmetlerin, eğitim sürecinin bir devamı olarak düşünülmesi gerekmektedir. Eğitim sürecinin bir bütün olarak daha sağlıklı işlemesinde, hizmet ortamlarının sağlıklı, güvenli ve yeterli olması kadar; öğrencilerin sosyal/toplumsal becerilerini geliştirmeye elverişli, diğer eğitsel amaçları gerçekleştirmeye uygun ve öğrencilerin akademik çalışmalarını destekleyecek nitelikte düzenlenmiş olması da önemlidir. (Kaynak: Muzaffer Doğan, MEB Rehberlik ve Denetim Başkanı)

Öğrenci Yurdu Hakkında; Kaliteli bireyler yetiştirmeyi amaç edinen, hizmet verdiği sosyal çevreye uyum sağlayan, toplumsal çevrenin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda hizmet üreten ve sonuç veren bir kurum olarak yaşamını sürdürmek istemektedir.

Yaşamkent Öğrenci Yurdu 2014 yılında kurulmuş olup, Ankara’nın nezih semtlerinden Çayyolu – Yaşamkent’te yeni oluşturulmuş binamız konaklama hizmetleri ve birçok sosyal hizmeti de bünyesinde barındırmaktadır. Deprem yönetmeliğine uygun sağlam ve modern binasıyla konuklarımızın hizmetindedir.

Yaşamkent Öğrenci Yurdu konuklarımızın kendilerini evlerinde hissetmelerini amaçlar. Ders yükü ve stresinden uzak, farklı bir ortamda misafirlerimiz huzurla ağırlanacaktır. Yurdumuz, 20 yılı aşkın bir süredir sahip olduğumuz eğitimcilik tecrübemiz ile öğrencilerimizin konforları ve beklentileri düşünülerek, sizlerin hizmetinize sunulmuştur.

Ankara’daki öğrenci yurtları içinde bizi ayrıcalıklı kılan, butik bir konaklama hizmeti sunmamızdır. Konaklama hizmetinin yanı sıra, konusunda eğitim almış, profesyonel yönetim kadromuzla öğrencilerimize aile sıcaklığı sağlanarak, çocuğunuzu bize emanet eden ailelerin evlerine döndüklerinde huzur içinde uyumaları bizim için esastır.

Yaşamkent Öğrenci Yurdu Çayyolu merkeze yakın ve Başkent Üniversitesine en fazla 10 dakika mesafede olup, öğrencilerin toplu taşıma araçlarına rahat ulaşabilecekleri bir noktadadır. Öğrenci Yurdunun en önemli üç kriteri, hijyen, güvenlik ve prensiplerdir. Yurt binamız ve odaları, düzenli ve sürekli olarak profesyonel temizlik personeli tarafından kullanıma hazır hale getirilmektedir. Kurumumuz 24 saat boyunca TEPE GÜVENLİK tarafından izlenmektedir. Ayrıca güvenlik kamerası ile koruma altında tutulmakta ve güvenlik kamera sistemi ile yurt giriş-çıkışları sürekli olarak kontrol edilmektedir. Öğrencilerimizin mükemmel biçimde hizmet almaları için Öğrenci Yurdu prensip ve kuralları titizlikle uygulanmaktadır. Ortak kullanımda bulunan alanların kullanımları da yazılı kurallara tabidir. Yurdumuz M.E.B tarafından istenen depreme dayanıklılık raporuna sahiptir. Yangın ve gaz  alarmı, yangın merdiveni ve acil aydınlatma sistemleri, jeneratör ile su deposu, 2 ayrı terasımız mevcuttur.

Bir cevap yazın